درباره ما

 

هر پیشنهاد کوچک می تواند گشایش دری بزرگ را به همراه داشته باشد

سامانه نظام پیشنهادها دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاد گار امام (ره) شهرری

اين سامانه جهت اطلاع رساني به شما همكاران گرامي و تسهيل در روند ارايه پيشنهادها طراحي گرديده است. جهت درج پيشنهادهاي خود مي توانيد از گزينه ارسال پيشنهاد و جهت پيگيري پيشنهادها خود از گزینه پیگیری پیشنهاد استفاده نمائيد.

همواره منتظر پيشنهادهای شما همکار گرامي، مي باشیم.

راه اندازی سامانه نظام پیشنهادها در واحد

سامانه نظام پیشنهادات، با توجه به موافقت ریاست محترم واحد و با همت مرکز فناوری اطلاعات و ارتباط واحد راه اندازی گردید.          
لذا کلیه همکاران اعم از اعضاء محترم هیات علمی و کارکنان دانشگاه می توانند پیشنهادهای خود را در زمینه های مختلف از طریق سامانه مذکور ارائه نمایند. 
 
نحوه ورود به سامانه:     
              
نام کاربری : کد ملی       
             
رمز عبور: 123 ( پیش فرض)       
شايان ذكر است : با توجه به تدوین طرح تحول راهبردی واحد، همكاران محترم مي توانند به منظور کسب اطلاعات بیشتر با رابطین طرح تحول (آقای مهندس حیدر احمدی و آقای مهندس حسن کریمی) تماس حاصل نمايند.

 

 

 

تاريخچه و اهداف:

اصل مشورت با آگاهان و استفاده از نظرات ايشان و همچنين حفظ کرامت و احترام به آنها و مشارکت در عقول ديگران از اصول اساسي مديريت و مورد تاکيد در اسلام است، بر اين اساس در هر مؤسسه و سازماني همواره مي توان بر انجام امور به راه حل هايي بهتر و مؤثرتر از آنچه در حال انجام است دست يافت.

اهمیت و ضرورت توجه به نظام­های مدیریتی توسعه منابع انسانی از جایگاه ویژه­ای برخوردار است. نظام پیشنهادات به عنوان یک نظام مطلوب و کارآمد، محيطي را در سازمان بوجود مي­آورد که کارکنان، مشتريان و کليه افرادي که با سازمان در ارتباط هستند از عاليترين رده سازماني تا پايين ترين سطح آن، نظرات، ايده­ها و پيشنهادهاي خود را در زمينه حل مشکلات و نارسايي ها و ايجاد بهبود مستمر در فعاليت­هاي سازمان ارائه نمايند.

ژاپن اولين کشوري بود که نظام پذيرش و بررسي پيشنهادات را در سال 1721 و به گونه اي استراتژيک و بنياني مطرح و پياده نمود و در ساير کشورها نيز به سرعت توسعه يافت. نظام ياد شده در ايران نيز از سال هاي ابتدايي دهه 1370 در بخش صنعت و برخي بخش هاي ديگر به کار گرفته شد.

 ........................................................................................................

در راستای گسترش دامنه مشارکت کارکنان، این دانشگاهی نیز بر آن است تا در قالب استقرار نظام پیشنهادات، یک نظام همفکری و هم­اندیشی و زمینه بهره­گیری از خلاقیت­های کلیه اعضای دانشگاه را فراهم سازد.

اهداف استقرار نظام پيشنهادات:

تلاش براي جلب مشارکت همکاران در فرايند تصميم گيري ها

تقويت فرهنگ به اشتراک گذاشتن ايده ها

پديد آوردن فضاي مناسب براي شکوفا کردن و بهره گرفتن از انديشه و تجارب همکاران و افزايش ميزان تعلق و دلبستگي آنان به محيط کار

فراهم آوردن فضاي آزاد و سالم براي طرح و نقد انديشه و وسعت دادن به ميزان آگاهي ها و توانايي هاي همکاران از راه دريافت نظران، پيشنهادها و ارزشابي و نقد آنان

ايجاد انگيزه هاي لازم براي برانگيختن و به کار گرفتن توان بالاي انديشيدن و پديد آوردن راه کارهاي سازنده از سوي همکاران

کاهش هزينه هاي جاري، بهبود روندهاي عملياتي و افزايش بهره وري